Tümosan düzenlediği etkinliklerle çiftçilerin yanında

09 Ağustos 2017 Çarşamba - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Tümosan düzenlediği etkinliklerle çiftçilerin yanında
Tümosan düzenlediği etkinliklerle çiftçilerin yanında

Yılın ilk altı ayında Türkiye’nin dört bir yanında bulunan çiftçilerle bir araya gelen Tümosan, çiftçilere yeni ürünlerini test etme imkanı sunuyor. Ayrıca çiftçilerin beklentilerini dinleyerek ürün geliştirmeye dair ipuçları elde eden Tümosan, kendini anlatma fırsatı yakalıyor

40 yılı aşkın süredir yüzde 100 Türk sermayesi ve mühendisleri ile milli projelere imza atan Tümosan, her yıl olduğu gibi bu yıl da çiftçilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Müşteri odaklı çalışan ve müşterilerinin beklentilerini anlayarak onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya hassasiyet gösteren firma, düzenli olarak çiftçilerle bir araya geliyor, onları dinliyor ve bilgi paylaşımında bulunuyor.

Müşteri beklentisi

Çiftçilerin istek ve görüşleri doğrultusunda yüksek kalite ve teknolojik donanıma sahip ürünler üretme vizyonuna sahip olduklarını dile getiren Tümosan Genel Müdür Yardımcısı Serhun Olgun “Müşterilerimizin beklentilerini anlamak ve onlara uygun çözümler geliştirmek bizim önceliğimiz. Bu nedenle yıl içinde hem bizler sahada çiftçimizi ziyaret ediyoruz hem de onları fabrikamızda ağırlıyoruz. En önemlisi de fırsat bulduğumuz her ortamda, mühendislerimizle beraber çiftçimizi dinlemeye özen gösteriyoruz. Başarımızın temelinde müşterimizi dinlemek ve onların beklentisine uygun kalite standardı yüksek ürün ve hizmet sunmak yatıyor” dedi. Düzenlenen etkinlikler sayesinde çiftçilerden ilham alarak inovatif ürünler geliştirdiklerini de aktaran Olgun, Tümosan’ın ürün yelpazesini genişleterek model sayısını artırmaya devam ettiklerini vurgulayarak şunları ekledi: “Tümosan olarak geçtiğimiz yıl balya makinesi ve kepçe ile giriş yaptığımız ekipman pazarında toprak işleme ekipmanları, hasat harman makineleri, hayvancılık makineleri ve ekim-bakım-gübreleme makineleri olmak üzere dört ürün grubunda 19 ürün ve 320’ye varan ana modelimiz bulunuyor. Bunun yanında her bahçe ürününe uygun bahçe traktörü modellerini hızla seri üretime hazırlıyoruz. 6100, 7100 ve 8100 traktör serilerinde yapılan tasarımsal ve teknolojik değişimleri çiftçilerimizin beğenisine sunduk.”

 

Yeni modeller test ediliyor

Etkinlikler kapsamında bu yıl Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Bursa ve Balıkesir, Tekirdağ, Edirne illerinde Tarla Günleri düzenleyen Tümosan, yaklaşık 6 bin çiftçi ile buluştu. Tümosan, her yıl düzenlendiği bu etkinlik ile Türkiye'nin dört bir yanındaki çiftçilere traktör modelleri hakkında bilgi veriyor ve onlara traktörleri test etme fırsatı sunuyor. Böylece çiftçilerden alınan geri bildirimler, AR-GE ekibi tarafından geliştirilecek yeni modellere ışık tutuyor. Ayrıca etkinlikler kapsamında düzenlenen hediyeli yarışmalar ile çiftçiler hoşça vakit geçiriyor.

Bilgilendirici etkinlikler

Tarla günlerinin yanı sıra her yıl 100’ e yakın çiftçi gezisi düzenleyen Tümosan, Türkiye’nin dört bir yanından gelen çiftçileri Konya’da bulunan fabrikasında ağırlayarak, onlara Tümosan’ın sahip olduğu üretim teknolojisini yerinde görme fırsatı sunuyor. Fabrika gezisi kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı dönemlerde 2250 çiftçi ile lise ve üniversitelerle sağlanan işbirliği ile 600’e yakın öğrenciyi ağırlayan Tümosan, ziyaretçilere kurum hakkında oldukça detaylı bilgileri aktararak, çiftçilerin Tümosan’ı daha yakından tanımalarını sağlanıyor. Çiftçiler fabrikaya geldiklerinde ise Tümosan yöneticileri tarafından karşılanıyor. Ardından Tümosan’ın geçmişten günümüze gelişimine dair sunumu yapılıyor ve ürünler hakkında teknik bilgiler paylaşıyor. Daha sonra ise tüm çiftçiler üretimi yerinde görmek amacıyla motor ve traktör montaj fabrikalarını geziyor. Fabrika gezisi sonrasında ise Konya’yı gezen çiftçiler akşam yemeğinde Tümosan yöneticileri ile bir araya gelerek bilgi paylaşımına devam ediyor. Etkinlikler kapsamında ayrıca Türkiye’nin dört bir yanındaki çiftçileri sahada ziyaret eden Tümosan yetkilileri, çiftçileri tarlada, işlerinin başında dinleme fırsatı buluyor. Bu ziyaretlerde müşterilerin soruları, önerileri dikkate alınıyor. Özellikle pazarlama, satış, satış sonrası departmanı sorumluları ve bölge bayisinin birebir katılımlarıyla gerçekleşen ziyaretlerden oldukça önemli geri bildirimler alınıyor.

Tümosan talihlisi, traktörüne kavuştu

2017 yılı içerisinde saha etkinliklerinin dışında traktör çekilişi etkinliği düzenleyen Tümosan, çekilişin talihlisi olan ve traktörü kazanan Konya Yunak Karayayla Köyü'nden Ömer Yalçınoğlu'na 55 beygir gücündeki 6155 traktör modelini teslim aldı. Traktör ve dizel motor üretiminde köklü geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen üreticileri arasında yer alan Tümosan’ın 55 beygir gücündeki 6155 çift çeker traktörünün talihlisi Ömer Yalçınoğlu, Konya Yunak Tümosan Bayisi Özüdoğru Otomotiv’de yapılan törende traktörünü Türkiye Satış Müdür Yardımcısı Mevlüt Nalçakan teslim etti. Tümosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası yöneticilerinin hazır bulunduğu törende konuşan Pazarlama Müdürü Tuncay Abay, “Milli Piyango İdaresi tarafından noter huzurunda düzenlediğimiz çekilişte traktörümüzü Ömer Bey kazandı. Bugün kendisine traktörümüzü teslim ettik. Traktörün talihlimize hayırlı olmasını ve güzel günlerde kullanılmasını diliyorum. Tümosan’ı tercih ettikleri ve çekilişimize göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı da müşterilerimize müteşekkiriz” dedi. Çekilişe Konya Yunak’tan katılan ve Tümosan 6155 çift çeker traktörü kazanan Ömer Yalçınoğlu ise “Tümosan’ın gerçekleştirdiği özel traktör Çekilişine traktör alarak katılmıştım. uzun yıllardan beri aynı zamanda Tümosan traktör kullanıyorum. Çekiliş sonrası bayimiz beni bilgilendirdiğinde oldukça memnun oldum. Böyle bir çekilişi düzenledikleri ve tekrar bir traktör ile Tümosan ailesine katıldığım için Tümosan’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap