Çiftçiler Massey Ferguson’ları tarlada test edecek

22 Ağustos 2017 Salı - 10:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Çiftçiler Massey Ferguson’ları tarlada test edecek
Çiftçiler Massey Ferguson’ları tarlada test edecek

"Agco’nun dünyaca ünlü markası Massey Ferguson’un geleneksel hale gelen tarla günleri etkinlikleri bu yıl 26 ilde gerçekleşecek. 14 Ağustos’ta başlayan, 15 bin çiftçinin katılması beklenen “MF Tarla Günleri” ve “MF 2600 Serisi Tarla Günleri”nde MF’in yeni modellerin dışında uydu sistemli traktörü de test edilecek

AGCO Türkiye Pazarlama Müdürü Özlem Aşcı, “Her yıl düzenli olarak yaptığımız, çiftçilerle buluştuğumuz, ürünlerimizi deneme şansı verdiğimiz tarla günlerini bu yıl iki farklı etkinlik serisi ile gerçekleştireceğiz. “MF Tarla Günleri” 10 ilde, diğer etkinliğimiz “MF 2600 Serisi Tarla Günleri” ise toplamda 16 ilde gerçekleşecek. Toplam 26 ilde gerçekleşecek etkinliklerimize 15 bin çiftçinin katılmasını bekliyoruz.

Uydu sistemli, hassas tarım teknolojisini deneme şansı

Özlem Aşçı - Agco Türkiye Pazarlama Müdürü

Massey Ferguson, Gaspardo, Lassa, APV, ve Valagro markalarının iş ortaklığı ile birlikte yürüteceği MF Tarla Günleri programının toplam 10 farklı ilde gerçekleşeceğini söyleyen Aşcı “17 Ağustos’ta başlayacak ve 16 Eylül’de bitecek bu programda MF markası tüm traktör modelleri ile katılacak. Manisa üretimi MF2600 serimiz ve tamamen yeni tasarım olan Global serimizin yanında üst beygir gücünde teknoloji üssü olarak tanımlanan Fransa’da bulunan Beauvais Fabrikası’nda üretilen MF5700SL, MF6700S, MF7700 ve MF8700 model traktörlerde uygun ekipmanlarla denenme fırsatı sunacak. Son yıllarda Türkiye’de yüksek beygir güçlü traktörlere ilginin arttığını gözlemliyoruz, biz de Massey Ferguson olarak 400 beygir gücüne kadar çiftçilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verip ve teknolojinin de desteğiyle verimliliklerini arttırıyoruz.”

Çiftçiler için verimli ve kesintisiz iş sezonu

“Teknolojinin tarım ekipmanlarında da çok etkili olduğunu görüyoruz. Uydu sistemli traktör modelleriyle, otomatik dümenleme ile operatör müdahalesine gerek kalmadan (eller serbest) traktörün tarlada kullanılması sağlanacak. Hassas tarım veya uydu destekli tarıma verilen önem ve artan talep karşısında MF olarak bizim de buna uygun uygulamalarımız, sistemlerimiz ve tarım makinalarımız bulunmaktadır. Bu amaçla kullanılan sistem sayesinde, tarlada üst-üste binmeler azaltılarak, traktör yakıt sarfiyatından tasarruf edilirken, tarlada geçirilen zamanın daha da azaltılması sağlanmaktadır. Farklı hassasiyet sinyaline sahip bu ürün sayesinde +/- 2 cm hassasiyete kadar tarlada uygulama yapılabilmektedir. Bu sebepten çiftçilerin ilgisini çeken ve geleceğin vazgeçilmezi olan bu ürünleri de etkinliklerimize özellikle dahil ediyoruz.”

"Her kırmızı Massey Ferguson değildir"

“MF 2600 Serisi Tarla Günleri”nin toplam 16 farklı ilde, 36 gün sürecek etkinliklerle yapılacağını belirten Aşcı “Bu etkinlik serimize ise 10.000 civarında katılımcı bekliyoruz. 14 Ağustos’ta başlayacak ve 17 Ekim’de bitecek. Traktörlerin tarlada denenebiliyor olması traktör seçimi için en sağlıklı yol. Özellikle vurgulamak istediğimiz ise her kırmızının Massey Ferguson olmadığı. Massey Ferguson traktör olarak en eski ve ilk akla gelen markalardan biri. Bunun da etkisi ile benzer model isimli farklı markalarda Massey Ferguson görünümlü ve aynı model isimli traktörlerle maalesef karşılaşabiliyor. Massey Ferguson sadece satış aşamasında değil, satış sonrasındaki parça ve servis hizmetlerini de içeren tüm ülkeye yayılmış 3S bayi ağı ile her zaman olduğu gibi üreticilerimizin yanında olacaktır. Massey Ferguson tarla günleri çiftçilerimize yeni modellerini tarlada deneme imkanı vermek üzere 50-75 BG arası MF 2600 serisine ait traktör modelleri ile katıldı. Traktörlerimizin tarlada denenmesinin yanında gün boyunca süren eğlenceli ve eğitici programlar da hazırladık.

"Türkiye’de kullanılan her beş traktörden ikisi Massey Ferguson"

Özlem Aşcı sözlerini tamamlarken “Türkiye, Massey Ferguson için kilit öneme sahip ülke; markanın Avrupa/Afrika/Ortadoğu bölgesindeki en büyük satış pazarını temsil ediyor. Şu anda parkta kullanılan her üç traktörün birinden fazlası Massey Ferguson markasına ait. Bunun yanında bu yıl açılışı yapılan Gebze’deki tesisimiz 45.000 çeşit malzeme stoklama kapasitesi olan bölgesel yedek parça depomuzu ve bölgesel eğitim merkezimizi de içinde barındırıyor. Eğitim merkezimizde hem kullanıcı eğitimleri hem de Türkiye çapındaki servislere verilen eğitimlerin yapıldığı bir yer. Türkiye çapındaki servislere traktörlerin ve hasat makinalarının servis ve satış sonrası bakımları ile ilgili eğitimler de burada veriliyor. Bu bölgesel tesis 35 milyon tl’lik bir yatırımın sonucu” diye ekledi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap