Agco, en iyi tedarikçilerini onurlandırdı

25 Mayıs 2018 Cuma - 11:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Agco, en iyi tedarikçilerini onurlandırdı
Agco, en iyi tedarikçilerini onurlandırdı

Tarımsal ekipmanların dünya çapında üreticisi ve dağıtıcısı olan tarım şirketi Agco, Agco EME Tedarikçi Günü’nde en iyi tedarikçilerini onurlandırdı. Etkinlik, 21 Mart'ta AGCO'nun İtalya'daki Breganze Biçerdöver Üretim Tesisi'nde yapıldı ve “İdeal ortaklıklara talibiz” teması altında gerçekleştirildi

 

Agco'nun kıdemli liderleri, 2018 iş planını sunarak tedarik bazına yönelik beklentilerini paylaştı. Ayrıca, tedarikçilerin büyümeye katılabilmeleri için "Tercih Edilen" ve "İş Ortağı" düzeyinde olmalarının önemi ayrıntılı olarak açıklandı. Yeni ürün tanıtımı, ve Agco'nun tedarik temelini pekiştirme, optimize etme ve Tedarik Zinciri Mükemmelliği ve Ortaklığı'na odaklanma stratejisinden kaynaklanan yeni fırsatlar paylaşıldı. Agco zamanında teslimat performansı, dünya standartlarında kalite beklentisinin sağlanması ve ayrıca artan satınalma hacminin getirdiği maliyet avantajları ile 2018 yılı için öngördüğü satış beklentilerini güçlü tedarik alt yapısı ile devam ettiriyor. Agco, ”iş ortağı” olarak gördüğü ilk üç tedarikçisini ödüllendirdi. Kriter olarak; yenilikçi, dünya standartlarında üretim sağlayan ve Agco’yu iş ortağı olarak benimseyen tedarikçiler göz önüne alındı. Bunun yanı sıra, Agco 8 farklı ürün grubunda 20 tedarikçisini “İşbirliği, Kalite, Yenilik, Lojistik, Lojistik Hizmetleri, Parça, Yeni Ürün ve Endirekt” kategorilerinde performanslarına göre ödüllendirdi. Agco Türkiye Satınalma Organizasyonu’nun yaptığı açıklamada “Agco dünya çapındaki üretim tesislerinde kullandığı birçok parça için Türk tedarikçileri ile çalışmakta olup her geçen gün Türkiye’deki iş hacmini arttırmaktadır. Agco’nun, 2017 yılı sonu itibari ile, Türkiye’deki tedarik iş hacmi 90 milyon dolara ulaşmış olup döküm, dişli, kaynaklı sac parça, kablo tesisatı, plastik, lastik, transmisyon, hidrolik aksam ve motor aksamı gibi farklı ürün gruplarından 1800 çeşit parça temin edilmektedir. Bu ürün grupları Fransa, Finlandiya, Almanya, Hollanda, Amerika, İtalya, Brezilya ve Çin’de bulunan 13 farklı üretim tesisinde Massey Ferguson, Valtra, Fendt, Challenger ve GSI markalarına ait traktör, biçerdöver ve diğer tarım ekipmanlarının üretiminde kullanılmaktadır. Agco, ilerleyen dönemlerde mükemmel kalite ve teslimat beklentileri doğrultusunda rekabetçi tedarikçiler ile ideal iş ortaklıkları kurarak Türkiye’deki iş hacmini arttırmayı arzu etmektedir. 21 Mart’ta İtalya’da yapılan tedarikçi günü Agco Türkiye Organizasyonu ve Türk tedarikçilerinin de katılımıyla gerçekleşti” şeklinde belirtildi.

 

Agco ortak seviyesi tedarikçileri

Trelleborg lastik sistemleri

Global Satın Alma ve Malzeme Başkan Yardımcısı, Josip T. Tomasevic, Trelleborg’un AGCO’yu özel bir müşteri olarak görüp 2012’den beri birtakım stratejik adımlar attığını belirtti. Trelleborg, Agco’nun tarım fuarlarında yanında yer alarak, müşteri/bayi aktivitelerine sponsor oldu. Ayrıca, Trelleborg birçok yenilik ödülü kazanarak Agco’nun rakiplerinden önde olmasını sağladı.

Robert Bosch GmbH
EME ve Global Malzeme Satın Alma Başkan Yardımcısı Torsten Dehner ise şunları söyledi: “30 yılı aşkın süredir iş ortağımız olan Bosch Diesel, Agco'nun güçlü bir ortağı olduğunu gösterdi. Agco'yu stratejik anahtar müşteri olarak tanıyan, öncü teknolojilerini etkili bir şekilde paylaşan ve Agco'nun Global taleplerini desteklemek için ürün portföyünü ve üretim süreçlerini genişleten Bosch gibi ortaklara sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Bosch sürekli olarak rekabetçi maliyetler sunmak için çaba sarf ediyor ve etkileyici bir global dağıtım ve kalite performansına sahip” dedi.

Reinz-Dichtungs-GmbH
Agco Power'ın Satın Alma Direktörü Teuvo Mehtanen ise “Ticari olarak Victor Reinz ve DANA Corporation'ın bir parçası olarak bilinen Reinz-Dichtungs-GmbH, Agco'nun kalbinde yer alan, sızdırmazlık ve contalarıyla basıncı doğru yerde tutmaya, gücü kaldırmaya, yağ kilidine-sıkılığına ve sıcaklığı sürekli olarak sabit tutmaya yardımcı olan bir şirkettir. Şirket Agco'ya öncelik veriyor, yıldan yıla sıfır hata ile üstün bir kalite seviyesini korurken, Agco Mühendisleri ve Araştırmacıları ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. Gerekli tüm sözleşmelerle birlikte, Reinz, rekabetçi pazara uygun, en son yenilikler ve üretim süreçleriyle Agco’yu destekleyen bir iş ortağıdır” diye belirtti.

Yılın işbirliği tedarikçisi

Danfoss power çözümleri

Wolfgang Geiger, Satın Alma Direktörü, Almanya ve Global Ürün Direktörü Elektrik&Elektronik&Hidrolik: “Danfoss'un Agco'nun ihtiyaçları ile iyi bir şekilde uyumlu olduğu kanıtlandı. Tarım Sektörü’ndeki zor zamanlarda, Danfoss Agco'ya destek vermeye ve Agco'nun ihtiyaçlarını karşılamaya devam etti. Her iki şirket arasında kurulan süreç iyi çalışıyor ve çözüm odaklıdır. Danfoss, Agco'nun güçlü bir ortağı olduğunu kanıtlayarak 2012'de AGCO ile sürekli maliyet azaltma konusunda bir Uzun Dönemli Sözleşme yapmaya karar verdi”. İşbirliği kategorisindeki Erkunt Döküm ve Schaeffler Technologies AG & Co KG diğer ödüllerin sahibi oldu.

Yılın tedarikçisi - yenilik

Faster SPA

Leonardo Ungaretti, Biçerdöver Mühendislik Direktörü şunları açıkladı: “AGCO'yu geliştirme ortakları olarak tanıyan ve öncü teknolojilerinden bazılarını bizimle paylaşabilen ve paylaşmaya istekli Faster gibi tedarikçilere sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. Onlar yenilikçi ve AutoDock® geliştirmede en iyi teknoloji ile bizi IDEAL Platformundaki biçerdöverler için destekliyorlar. Mühendislik ekibini destekleyen hızlı reaksiyon süresi ile hızlı ve dinamik bir tedarikçi olduklarını kanıtladılar. Tüm prototipler için Parça teslimatları, Üretim Öncesi ve Üretime Başlama zamanında gerçekleşmiştir”. Yenilik kategorisindeki diğer ödülleri ise NAF Neunkirchener Achsenfabrik AG ve Comer Industries SPA kazandı.

Yılın tedarikçisi - kalite

Alfagomma Hydraulic SPA

Sabrina Cegalin, Kalite Tedarik ve Sistem Sorumlusu AGCO Breganze’den “Alfagomma sadece yüksek bir kaliteyi değil aynı zamanda olağanüstü servis ve profesyonel iletişim de sunar. Onların tepki süresi neredeyse anındadır ve doğal olarak proaktiftir. Ancak Alfagomma'yı diğer tedarikçilerinden farklı ve üstün kılan şey, yüksek bir teknik bilgi birikimine sahip olmalarıdır. Onlar Üretim Parça Onayı süreçlerini (PPAP) çok iyi ayarlamış ve IDEAL Platformu için ilk seferlerinde %99 PPAP doğruluğunu gerçekleştirdiler. Alfagomma ekibi çok profesyonel ve müşteri odaklıdır” dedi. Kalite kategorisinde diğer ödülleri Witzenmann Rohrtechnik ve Shapers' France kazandı.

Yılın lojistik tedarikçisi

MSK Plast Oy

Greg Toornman, Global Tedarik Zinciri Direktörü, “MSK ile 50 yıl önce basit parçaların tedariği ile başlayan ilişkimiz bugün karmaşık montajlı ürün temini seviyesinde gelişmiştir. Bu karmaşıklığın ötesinde MSK zamanında teslimat ve mükemmel kalite performansı sağlamaktadır.” Lojistik kategorisindeki diğer ödülleri Camozzi GmbH ve
Wabco kazandı.

En iyi lojistik servis sağlayıcısı

Döderlein Spedition GmbH

Buelent Ileri, Avrupa ve Ortadoğu Tedarik Zinciri & Lojistik Direktörü, “150 yılı aşkın süredir bir aile şirketi olarak faaliyette olan Döderlein firması yıllardır AGCO’ya hizmet etmektedir” diye belirtti.

Yılın tedarikçisi parça

M. Barnwell Services Ltd

Richard Belden, Global Parça Satınalma Kıdemli Müdürü, ise şunları açıkladı. “M. Barnwell Services ile olan ilişkilerimiz 1987 yılında Massey Ferguson Parça Bölümü aracılığıyla başladı ve sonraki 31 yıl boyunca güçlenmeye devam etti. Etkili ve servis odaklı son 25 yıl boyunca %95 veya daha yüksek bir teslimat performansı ile AGCO Parça’yı desteklediler ve geçtiğimiz yıllarda dört kez AGCO Parça Tedarikçi Ödüllerini kazandılar. 2017 yılında M. Barnwell Hizmetleri, Avrupa ve Ortadoğu ile ve Kuzey Amerika Dağıtım Merkezlerimize %100'lük “zamanında teslimat” performansıyla 2500'den fazla satınalma siparişini destekledi. Bu da onların parka çeşitliliği ile parça dağıtım ağımızda %99,8 doluluk oranı elde etmemizi sağladı.”

Yılın tedarikçisi - NPI:

PKC Grubu

Mauro Garcin, Global Yeni Projeler Satınalma Direktörü yaptığı açıklama yaptı:
“Özellikle IDEAL Platform programında, PKC, AGCO'yu desteklemek için küresel Mühendislik ve üretim ağlarından faydalanarak, her türlü zorluklara karşı her zaman ayakta duran, gelişim aşamalarından itibaren yüksek kaliteli kablolama donanımı sunma görevini üstlendi. Rekabetçi, sağlam ve eksiksiz tekliflendirme sayesinde projenin ilk aşamalarında seçildiler. Üretim süreçlerini geliştirirken, aynı zamanda tasarım konusunda destek verdiler. Müşteri odaklılıklarını gösterdiler, sorunlara hızla karşılık verdiler ve sonuçları tartışmadan önce her zaman çözüm üzerinde çalıştılar. IDEAL biçerdöver geliştirme programı gibi yüksek değişim ortamlarında bile “Hiçbir şey fazla değildir” tavrını gösterdiler” dedi. NPI kategorisindeki diğer ödülleri Polirim SRL ve Komas Oy kazandı.

Yılın tedarikçisi – endirekt kategorisi:

SDL plc

Beatrice Walker, Global Endirekt Malzeme ve Hizmet Satınalma Direktörü, şunları söyledi: “2005'te başlangıcından bu yana, SDL, güvenilir ve kaliteli çeviri hizmetleriyle AGCO’nun sipariş oluşum süreçlerini istikrarlı ve etkili hale getirmeye yardımcı olan teknolojiler, araçlar ve yöntemler ile desteklemektedir. SDL'nin esnek olduğu ve devam eden iyileştirme için sürekli çaba gösterdiği kanıtlanmıştır. Bu, daha hızlı veri işleme ve önemli maliyet düşüşlerine yol açan Akıllı Makine Çevirisi'nin uygulanmasıyla gösterildi ve AGCO'nun daha hızlı pazarlanmasına yardımcı oldu. Yılın Endirekt Tedarikçi Ödülünü SDL'ye sunmaktan gurur duyuyoruz ve gelecekte uzun soluklu bir işbirliğini dört gözle bekliyoruz.” Endirekt kategorisinde ödül kazananlar: Air Liquid Group ve Concentra.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap