Massey Ferguson'dan “Ramazan Buluşmaları”

07 Haziran 2018 Perşembe - 10:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Massey Ferguson'dan “Ramazan Buluşmaları”
Massey Ferguson'dan “Ramazan Buluşmaları”

AGCO Türkiye, 6 farklı şehirde “Massey Ferguson Ramazan Buluşmaları” etkinliğini düzenledi. MF yetkileri ile bayi teşkilatını çiftçilerle bir araya getiren etkinlikte, çiftçilerin istek ve sorunları konuşuldu. Binlerce davetlinin katıldığı Ramazan Buluşmaları'nda önce iftarlar açıldı, ardından da geleneksel oyunlar izlenerek keyifli vakit geçirildi

AGCO Türkiye'nin Ramazan ayı vesilesiyle organize ettiği “Massey Ferguson Ramazan Buluşmaları” Kilis, Tokat, Ankara, Konya, Manisa ve Adapazarı olmak üzere 6 farklı şehirde düzenlendi. Ramazan buluşmaları etkinliği kapsamında Massey Ferguson yetkilileri ve bayi teşkilatı ile bir araya gelen çiftçiler, etkinlik boyunca istek ve sorunlarını yetkililere bildirme fırsatını yakaladılar. Düzenlendiği her şehirde çiftçiler tarafından yoğun ilgi gören etkinlikte önce iftarlar açıldı ardından da geleneksel oyunlar izletildi ve birbirinden keyifli yarışmalar düzenlendi.

Mete Has - Ülke Satış Müdürü

Çiftçiler ve ailelerine özel etkinlik

Massey Ferguson markası olarak çiftçilerle bir araya gelinebilecek her ortamda yer alarak, çiftçilere daha çok yakınlaşmaya çalıştıklarını ifade eden Agco Türkiye Ülke Satış Müdürü Mete Has, “Hemen hemen her tarım fuarında ve tarla etkinliklerinde Massey Ferguson bayrağının dalgalandığı göreceksiniz. Çiftçilerimiz, ramazan ayında iklim koşullarının oluşturduğu zorluklara rağmen iftar saatine kadar tüm tarımsal faaliyetlerini aksatmadan yürütmeye çalışıyorlar. Her yıl ramazan ayının 10 gün geri gelmesinden dolayı son birkaç senedir Ramazan ayı da tam hasat zamanına denk geliyor. Çiftçimiz bir taraftan tarlasını hasat ettirip, arkasında sürüm yaparken, bir yandan da bazı bölgelerde 2. ürün ekimi yapılıyor. Hal böyle olunca bu dönemlerde çiftçiye en yakın olabileceğimiz anlar iftar saatlerinde düzenlenecek olan Ramazan programları diye düşündük. Uzun zamandır bayilerimiz aracılığıyla iftar yemekleri organize ederken bu sene bunu profesyonel bir formatta “Ramazan Buluşmaları” altında düzenleyerek bir şenlik havasına soktuk. Amacımız çiftçilerimize iftar yemeği verirken ailelerine ve çocuklarına da hoşça vakit geçirtmek. Bu sayede çiftçilerimizin markamızı ve bayi teşkilatımızı da daha yakından tanıma ve kaynaşma imkanı sağlandığına inanıyoruz. O nedenle iftar yemeği beraberinde Hacivat ve Karagöz, Aşık ile Maşuk, Kukla Gösterisi, Saraylı Tahtabacaklar ve gibi geleneksel eğlenceler ve birbirinden keyifli yarışmalar düzenledik. Tabi ki ramazan sofralarının vazgeçilmezi Şerbetçi ve Macuncumuz da sevilen lezzetleri tüm davetlilere tattırdılar” dedi.

 

“Massey Ferguson ailenin bir ferdi”

“Massey Ferguson Ramazan Buluşmaları”nın 6 farklı şehirde düzenlediğini belirten Ülke Satış Müdürü Mete Has, lokasyon seçimiyle ilgili şunları söyledi: “Ramazan Buluşmaları’mızı her bölgede özel olarak seçtiğimiz lokasyonlarda organize ettik. İlk durağımız Kilis’teydi. Arkasından Tokat, Ankara, Konya, Manisa ve Adapazarı’nda etkinliğimizi gerçekleştik. Seçilen lokasyonların özellikle köylerde, çiftçilerin yoğun olduğu ve markamızı görmekten mutluluk duyacak önemli tarımsal bölgelerde olmasına özen gösterdik.” Düzenlenen etkinlikten çiftçilerin son derece memnun kaldığına değinen Mete Has, çiftçilerin Massey Ferguson markasını ailenin bir ferdi gibi gördüğüne dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Massey Ferguson markası ülkemizde en iyi bilinen markaların başında gelmekte. Ailenin birer ferdi gibi kabul edilen Massey Ferguson’un her zaman yanlarında olduğunu görmek ve bilmek çiftçilerimizin en büyük dilekleri ve onları en mutlu eden şeylerin başında geliyor. İftar programıyla yörenin önde gelenleri ve çiftçileriyle bir araya gelme, onların istek ve sorunlarını dinleme fırsatını yakaladık. Bu organizasyonlara ev sahipliği yapan o yöredeki 3S bayi teşkilatımızın tüm üyeleri katıldı. Bayimizden tüm satış sorumlularına, yedek parça sorumlusundan tüm servislerine ve şube yetkililerine kadar tam kadro katılım sağlandığı için, tüm aileyi bir arada görmek çiftçilerimiz içinde büyük bir mutluluk oldu. Şirketimizin yetkililerinin de katılımının, hem bayi ekibi hem de çiftçilerimiz üzerinde sağladığı memnuniyeti söylemeye gerek yok sanırım.”

“Çiftçilere yakın olacağız”

Çiftçilerin Massey Ferguson markasına bakış açısının çok farklı olduğunun altını çizen Has, “Hangi markadan olursa olsun, elinde ne tür traktör olursa olsun tüm çiftçilerimizin Massey Ferguson’a bakışı bambaşka. En iyisini en yenisini markamızın getirmesinin getirdiği alışkanlıkla, bundan sonra da en iyi traktör ve tarım makinelerini Massey Ferguson’un sunmaya devam etmesini istiyor herkes. Markaya olan sevgi ve güven o kadar büyük ki, gittiğimiz her yerde büyük sevgi ve ilgiyle karşılandık. Herkes bütçesine göre bir MF sahibi olmak istiyor. Sohbetlerimizin temel konusu da bu tema üzerinde sürdü” dedi. Agco Türkiye olarak çiftçilerle bir araya gelmeye büyük önem verdiklerini aktaran Mete Has, çiftçilerle yakın olmaya devam edeceklerini belirterek şunları söyledi: “Herkesin bildiği üzere bayilerimizin düzenlediği etkinliklerin yanı sıra şirketimiz olarak da son 5 yıldır geniş kapsamlı tarla etkinlikleri düzenliyoruz. İlkini Super 6 Demo Tur olarak 2013’te başlattığımız demo programlarımız, her yıl gittikçe gelişerek ve kapsamı genişleyerek yıllardır 2 ayrı demo programı halinde devam etti. Bu programları hız kesmeden sürdürmeyi istiyoruz. “Traktör Yarışları” gibi özel etkinliklerimiz de yeri geldikçe devam edecek. Çiftçimiz, zamanının büyük kısmını nerede geçiriyorsa biz de orada olmaya, onlarla yakın olmaya devam edeceğiz.”

“İşini şansa değil MF'ye bırak”

Son olarak “İşini şansa bırakma, Massey Ferguson’a bırak!” ifadelerini kullanan Ülke Satış Müdürü Has, çiftçilere şu şekilde seslendi: “Traktörü ve tarım makinesini seçerken en dikkat edilmesi gereken unsur markayı temsil eden ve arkasındaki şirket, bayi teşkilatı ve satış sonrası hizmet kalitesidir. Çiftçilerimizin bir ürünü alırken bu unsurları göz ardı etmemesini arzu ediyorum. Bu sayede traktör alırken, kullanırken ve satarken de onlar kazanacaklar. Kuruluşumuzdan bu yana Agco Türkiye olarak güçlü 3S (Satış-Servis-Yedek parça bir arada) bayi ağımızla her zaman müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı ilke edindik. Kısaca her kırmızının Massey Ferguson olmadığını bilmeliler. Her zaman dile getiriyorum. “İşini şansa bırakma, Massey Ferguson’a bırak!”

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap