SDF Grup'tan "14 Mayıs Çiftçiler Günü"ne özel etkinlik

07 Haziran 2018 Perşembe - 10:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

SDF Grup'tan "14 Mayıs Çiftçiler Günü"ne özel etkinlik
SDF Grup'tan "14 Mayıs Çiftçiler Günü"ne özel etkinlik

Same Deutz – Fahr, dünya çiftçiler günü dolayısıyla Balıkesir Gönen’de bir etkinlik düzenledi. Sarıköy Mahallesi'nde yapılan etkinliklerde çiftçiler, SDF Grup bünyesinde üretilen traktörleri yakından inceleme fırsatı buldu

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında Gönenli çiftçilere özel etkinlikler düzenleyen SDF Grup, üretimini gerçekleştirdiği traktörlerini çiftçilerle buluşturdu. Etkinlikte Gönenli çiftçilerle bir araya gelen SDF Türkiye Ticari Müdürü Mehmet Uzunköprü, "Çiftçilerin dünya üzerindeki değeri tartışılamaz. Bugün de çiftçilerin yanında olan ve onları düşünerek ürünlerini tasarlayan bir firma olarak onların yanında olmaktan, onlarla birlikte 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü coşkuyla kutlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Çiftçilerimizin de bize karşı duydukları güveni ve sevgiyi etkinliğe olan yoğun ilgiden görebilirsiniz. Ürünleri tasarlarken ve çiftçilere bu kaliteli düzgün ürünleri verirken mutlaka onların görüş ve tecrubelerinden istifade ediyoruz. Bu anlamda biz SDF Grup olarak sadece bugün değil her zaman çiftçilerimizle iç içeyiz diyebiliriz" dedi. SDF Grup olarak yatırım yapmaya devam edeceklerine dikkat çeken Mehmet Uzunköprü, "Bu bölgede çok büyük bir istihdamın yaratılacağı, kapasitenin 3 katına çıkarılacağı büyük bir yatırımla 140 dönüm arazi üzerinde toplam 60.000 metrekare kapalı alana sahip bir üretim tesisini bitirdik. Buna ilave olarak şanzıman üretim tesisini de ülkemize getireceğiz dedik ve bu fabrikayı da bitirdik. Bu yatırımında sonuçlarını almış bulunuyoruz. Burada üretilen şanzımanları direkt olarak traktörlerimizin üzerinde kullanmaya başladık" açıklamalarında bulundu.

"SDF Grup, bölgede önemli yatırımcı"

Etkinliğe katılan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ise SDF Grup'un yatırımlarının bölgenin kalkınması için önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek konuşmasını şu şekilde tamamladı: "Bölgemiz, ülkemizin en yoğun tarımsal faaliyetlerin yapıldığı alanların başında geliyor. Takdir edersiniz ki tam ekim zamanı. Bu anlamlı günü kutlarken bir yandan da toprakla buluşup toprağın verimini bereketini yaşamak için de çiftçilerimiz mücadele ediyorlar. SDF Grup, bu noktada bölgemizde ciddi öneme sahip yatırımcı ve üretici firmalarımızdan bir tanesi. SDF Grup’un vizyoner bakış açısıyla, yeni fabrika adımları ve sağladığı istihdamlar açısından bölgemizi kalkındıracak olumlu yaklaşımlar olarak görüyoruz."

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap