Kuhn, pazarda ilk sıraları hedefliyor

16 Kasım 2018 Cuma - 09:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Kuhn, pazarda ilk sıraları hedefliyor
Kuhn, pazarda ilk sıraları hedefliyor

Kuhn Center Türkiye, büyük balya makinelerinde yeni 1270 DX, silindirik balya makinelerinde ise yeni FBP 3135 modelini pazara sundu. Çiftçilere sadece yeni ve en iyi ürünleri sunmakla kalmadıklarını belirten Kuhn Center Türkiye Satış Müdürü Burak Çapal, en iyi hizmet anlayışıyla da müşterilerinin yanında yer aldıklarını söyledi

1828 yılından bu yana tarımsal alanda önemli çalışmalar yürüten dünyanın önemli tarım ekipman üreticisi Kuhn, Kuhn Center Türkiye aracılığıyla yenilikçi ürünlerini Türk çiftçisiyle buluşturuyor. 50 beygirden 400 beygir gücüne sahip olan tüm traktör modellerine ekipman tedarik eden firma, toprak işlemeden hasada kadar birçok farklı modelde sahip olduğu geniş bir ürün yelpazesiyle müşterilerinin yanında yer alıyor. Bu yıl içerisinde de pazarda önemli bir büyüme yaşayan Kuhn Center Türkiye, bu yılı rekorlarla kapatıp, gelecek yıllara odaklanmayı hedefliyor.

Burak Çapal – Kuhn Center Türkiye Satış Müdürü

Hedef ilk sıralar

Kuhn Center Türkiye olarak bayi örgütü ve bölge müdürlükleriyle müşterilerine sorunsuz ve kaliteli hizmet verdiklerini ifade eden Satış Müdürü Burak Çapal, geniş ürün yelpazesi ile daima çiftçilerin yanında yer alacaklarını söyledi. Burak Çapal, “ Kuhn Center Türkiye’de 10 Temmuz’dan itibaren Türkiye Satış Müdürü pozisyonunda göreve başladım. Kuhn Center Türkiye Satış Müdürü olarak öncelikle çalışma arkadaşlarımla birlikte hızlı bir şekilde sektörde markamızı ilk sıralara taşıyacağız. Bayi örgütümüz ve bölge müdürlüklerimiz ile müşterilerimize kaliteli hizmet sunuyoruz. Kuhn Center Türkiye olarak müşterilerimize sadece tarımsal alet ve makinelerde en iyiyi sunmakla kalmıyor bununla birlikte en iyi hizmet anlayışı ile müşterilerimizin 7/24 yanlarında yer alıyoruz. Satış sonrası özellikle satışını yaptığımız yüksek kapasiteli makinelerde çok daha büyük önem arz ediyor. Makinelerimizi alıp kullanan kişiler daha çok büyük çiftlikler, çiftçiler ve müteahhitler. Zaman yönetimi kendileri için oldukça önemli olan müşteri grubu. Bu sebeple Kuhn Center Türkiye olarak, satış sonrası hizmetlerimizi kendi bünyemizden sağlıyoruz. Böylece gerek servis standartları ve gerekse personel uzmanlığı gibi önemli konularda müşterilerimize en iyi hizmeti sunuyoruz. Yüksek hacimli yedek parça stoklarımız sayesinde müşterilerimize hızlı bir şekilde cevap verebilmemiz bir diğer tercih sebebimiz” dedi.

Ürün ağı genişledi

Çiftçilere toprak işlemeden hasada kadar birçok farklı modelde geniş bir ürün yelpazesi sunduklarını aktaran Satış Müdürü Çapal, geçtiğimiz günlerde pazara iki yeni ürün daha sunduklarını duyurdu ve konuşmasına şu şekilde devam etti: “Kuhn'un ürün yelpazesi oldukça geniş. Özellikle profesyonel çiftliklere ve müteahhitlere yönelik yüksek kapasiteli makineler sunuyoruz. Yem hasat makineleri ve balyalama makineleri ürünlerimiz ise pazarda oldukça rekabetçi ve yoğun talep görüyor. Bu geniş ürün ağımıza bu yıl büyük balya makinelerinde yeni serimiz olan 1270 DX modelini ve silindirik balya makineleri grubundaki yeni FBP 3135 modelini piyasaya sürdük. Balya makinelerinde hem yüksek kapasite hem de ürün kalitesi ve servis sonrası hizmetlerimiz ile pazarda yerimizi sağlamlaştırıyoruz. Türkiye’de daha ağırlıklı olarak balya makineleri (büyük prizmatik ve silindirik) ve çayır biçme makineleri gruplarında zengin ürün çeşidimiz ile iddialıyız. Paketlemeli Silindirik Balya makineleri grubunda;  I-Bio paketlemeli silindirik balya makinesi modelimiz, eşsiz bir ürün. Pazarda, balya odasında paketleme yapabilen tek makinedir. Yüksek kapasitesi ve işlevselliği ile müşterilerimizin oldukça beğenisini kazandı ve satışlarımız artıyor. Bu makinede konvansiyonel makinelere göre arkada bir bağlama düzeni ve aktarma organları olmaması sebebi ile çok daha sade bir yapıdadır.”

Yüksek performans ve uzun çalışma süresi

Kuhn marka ürünlerin çiftçilere sağladığı avantajlardan bahseden Burak Çapal, ürünlerinin kaliteli olduğunu ve bu ürünler uzun yıllar boyunca çiftçilerin güvenle kullanabileceğine dikkat çekti ve ekledi: “Kuhn, dünyanın önde gelen tarım alet - makine üreticisi ve 1828 yılından bugüne tarımsal alanda çalışmalar yapan, Ar-Ge yatırımları olan ve piyasaya hiçbir üreticinin sunmadığı ürünleri ( I-BIO gibi ) sunabilen kendini sürekli olarak geliştiren bir şirket. Ürünlerimizin müşterilerimize sunduğu en büyük fayda yaptıkları işi kusursuz bir şekilde yerine getirmesidir. Özellikle yüksek performans ve uzun çalışma saatleri boyunca güvenle kullanılacak ekipmanlara sahibiz.”

Daha güçlü ekipmanlar

Türk çiftçisinin tarımsal ekipman ve traktöre her geçen dün daha fazla ihtiyaç duyduğunu dile getiren Çapal, Türk çiftçisinin profilini şu şekilde yorumladı: “Türk çiftçisi, özellikle 2009 yılından beri tarımsal ekipman ve traktör desteklemeleri ile büyüdü ve gelişti. Özellikle ortalama beygir gücü 70 hp bandında seyrediyor. Traktör gücünün artmasıyla birlikte yüksek kapasiteli ekipman talebi de otomatik olarak artmış oldu. Bununla beraber belli başlı ekipmanların yüksek beygir gücü ihtiyaçları da, yüksek beygir güçlü traktör talebini doğurdu. Bugün ülkemizde 350 - 400 hp segmentinde traktörler ve buna uygun ekipmanlar çiftçiler tarafından kullanılmaktadır.”

 

Hedefler

Tarım ekipmanları sektöründe yerli ve ithal çok fazla rakip ile karşı karşıya kaldıklarına değinen Çapal, “Rakip fazla ve özellikle yerli rakiplerin olması bizi sevindiriyor. Rekabet bizleri daha çok geliştiriyor ve takip edilme hissi bizim gibi büyük kurumsal şirketlerin daha da gelişmesini sağlıyor. Birçok Ar-Ge yatırımının önünü açıyor ve fiyat regülasyonu sağlanıyor. Rekabetten fark doğar ve bizi rakiplerimizden ayıran da bu farklardır. Kuhn Center Türkiye olarak bu yıl, geçtiğimiz yıla göre yüzde 56 oranında büyüdük. Kuhn’un Türkiye pazarına girdiği ilk yıldan bugüne en çok satış yapılan rekor yılıdır. Bu yılı bir rekor yılı olarak kapatıp, önümüzdeki yılın hedeflerini belirlemeye başlayacağız.” dedi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER