TR6 artık daha güçlü

23 Kasım 2018 Cuma - 09:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

TR6 artık daha güçlü
TR6 artık daha güçlü

New Holland'ın yerli amirali olarak bilinen TR6 serisi, aileye yeni katılan TR6.135 ve TR6.150 modelleri ile dikkat çekiyor. Çiftçilere 5 farklı model seçeneği ile sunulan TR6, Türkiye’de üretimi yapılan ilk 6 silindirli yerli ürün olma özelliği taşıyor

TürkTraktör'ün lider markası New Holland'ın yerli üretim TR6 serisi,  yeni 6 silindirli motora sahip modelleriyle gücüne güç katıyor. Aileye yeni katılan TR6.135 ve TR6.150 modelleri ile toplamda 5 farklı model seçeneği sunan yerli TR6 serisi üst segmentin gözdesi olmaya devam ediyor. 

Motor

TR6 serisinin yeni TR6.135 ve TR6.150 modelleri 6 (altı) silindirli FPT NEF motora sahip olup, common-rail enjeksiyon sistemi sayesinde tüm ağır çalışmalarda yüksek performans sağlıyor. Motor güç yönetim sistemi sayesinde kuyruk mili çalışmalarında veya yol konumunda +25 HP’e varan ek güç üretimi çalışmaları kesintisiz, maksimum güçle devam ettiriyor.

 

Transmisyon sistemi

New Holland TR6 serisinin tüm modellerinde yarı otomatik transmisyon kullanılıyor. Yarı otomatik transmisyon sayesinde kademe içi vites değişimleri, vites kolu üzerinde bulunan düğmelerle kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca otomatik tarla ve otomatik yol fonksiyonu ile çalışma koşullarına bağlı olarak kademe içi vites değişimleri otomatik olarak sağlanıyor. Yerli New Holland TR6 serisinin yeni TR6.135 ve TR6.150 modellerinde 17 ileri – 16 geri vites seçeneğine sahip yarı otomatik transmisyon standart olarak sunuluyor. Terralock™ sistemi, hız yönetim sistemi, otomatik tarla ve otomatik yol fonksiyonları ile uzun saatler konforlu çalışma imkanı sağlanıyor.

Hidrolik sistem ve kuyruk mili

TR6 serisinin aileye yeni katılan TR6.135 ve TR6.150 modelleri güçlü hidrolik donanımı sayesinde farklı tarımsal ekipmanlarla verimli çalışma imkanı sağlıyor. Elektronik çeki kontrol sistemi, 6.218 kg hidrolik kaldırma kapasitesi, 6 adet hidrolik güç çıkışı ve kapalı devre yük algılama sistemine sahip CCLS hidrolik pompa sayesinde ağır tarımsal ekipmanlarla kolaylıkla çalışılıyor. Ayrıca TR6 serisinin tüm modellerinde standart olarak sunulan elektro-hidrolik kuyruk mili kavraması, 3 hızlı kuyruk mili ve otomatik kuyruk mili (Auto PTO) fonksiyonu sayesinde tüm çalışmalar yüksek performansla gerçekleştiriliyor.

Tasarım özellikleri ve konfor

TR6 serisinin yeni TR6.135 ve TR6.150 modelleri sunduğu güç ve performansın yanı sıra konforuyla da ön plana çıkıyor. Ön aks süspansiyonu ve kabin süspansiyonu gibi zorlu yol ve tarla koşullarında oluşan sarsıntıları emerek sürücüye iletilmesini engelleyen sistemler sayesinde tüm çalışmalar konforlu şekilde devam ediyor. Konforlu kullanımının yanı sıra ön aks süspansiyonu sayesinde ön tekerleklerin tutunması arttırılarak çalışma performansı yükseltiyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER