Valtra yeni T serisi çok farklı

16 Aralık 2014 Salı - 10:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Valtra yeni T serisi çok farklı
Valtra yeni T serisi çok farklı

250 beygir gücü ve 1000 Nm tork ile traktör de bir ilk. Valtra'nın yeni T4 Serisi traktör pazarın pek çok yeniliği beraberinde getiriyor. 

Almanya'da yeni modelleri tanıtılan Valtra traktör, özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni Valtra T Serisi traktörler özellikle kabin tasarımı ile bir hayli ilgi çekti. Türkiye'de Hattat Tarım Makinaları'nın distribütörlüğünde satışı yapılan AGCO grubu markası Valtra'nın yeni modeli, T 4 serisi ile 1000 Nm torkta 155 ile 250 beygir arasında güç sağlanabiliyor. Valtra T Serisi; Direct, Versu, Active ve HiTech olarak dört farklı model olacak. Direct, Versu ve Active modellerinin üretimine başlayan marka HiTech modelini ise gelecek yıldan itibaren üretmeye başlayacak. Yeni Versu, Active ve HiTech modelleri powershift traktörlerin sürüş tarzında bir devrim yaratacak. Debriyaj pedalı yalnızca motoru çalıştırırken kullanılan bu traktörde, fren pedalları aynı zamanda debriyajı da kontrol edebiliyor. AutoTraction adı verilen bu sistem, traktörde daima aktif halde kalıyor.

Akıllı motor tasarımı

 

Tüm T Serisi modelleri güvenilir AGCO Elektrikli motorlarla çalışmaktadır, iki en küçük model 6.6-litre motora sahip. Daha büyük modeller de ise motor hacmi 7.4 litreye kadar yükseliyor. Egzoz emisyonları Kademe 4-standart SCR sistemi ile en aza indirilmiş. En son motorlardaki turbo bir elektronik bypass valfi bulunduruyor. Dolayısıyla motor hızlı bir şekilde cevap verebiliyor ve düşük tur sayısıyla mükemmel tork sağlıyor. SCR sistemi ve iyileştirilen turbo ve motor paketi mükemmel yakıt verimliliği sağlıyor ve egzoz gazı yeniden dolaşım sistemine (resirkülasyon) veya dizel partikül filtresine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. T174 model aynı zamanda Valtra’s EcoPower özelliği ile tedarik edilebiliyor. Sürücü Eco butonuna bastığında, nominal motor hızı 1800 rpm’ye düşüyor ve aynı anda tork artıyor. Bu, yakıt tüketimini yaklaşık olarak yüzde 10 azaltıyor ve gürültü düzeyini düşürerek, motorun ömrünü uzatıyor.

Haberin devamı Profi Şubat sayısında...

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER