İki yeni model ilk kez Konya'da tanıtılacak

03 Şubat 2015 Salı - 16:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

İki yeni model ilk kez Konya'da tanıtılacak
İki yeni model ilk kez Konya'da tanıtılacak

Massey Ferguson, ana firma AGCO’nun 350 milyon doları aşan yatırımıyla desteklenen ve sıfırdan tasarlanan 60 - 130 Hp güçleri arasında yer alacak Global Seri traktörlerin iki yeni modelini dünya pazarı ile birlikte Türkiye’de de bayilerine tanıttı. Traktörler ilk kez Konya Tarım Fuarı'nda çiftçilerin beğenisine sunulacak.

Türkiye’deki traktör parkının üçte birinden fazlasını oluşturan Massey Ferguson, yeni modelleri “85 HP gücünde MF 4708” ve “95 Hp gücünde MF 4709”i Türkiye pazarına sundu. Firmanın 2 Şubat 2015'te (dün) gerçekleştirdiği ve Massey Ferguson’un Türkiye’deki satış ve servisinden sorumlu 70 bayisinin katıldığı toplantıda tanıtılan modeller, ilk kez Mart ayında gerçekleşecek Konya Tarım Fuarı'nda çiftçilerin beğenisine sunulacak.

Yeni nesil çiftçiler için tasarlandı

Massey Ferguson Başkan Yardımcısı ve Avrupa-Afrika-Ortadoğu Yönetimi Direktörü Richard Markwell

Massey Ferguson Başkan Yardımcısı ve Avrupa-Afrika-Ortadoğu Yönetimi Direktörü Richard Markwell, “Görünüşte global fakat tutumda yerel olan bu yeni traktörler tarım camiasında fazlasıyla heyecan yaratıyor. Modern tarım hiç olmadığı kadar zorlu ve teknolojiye açken, bu traktörler dünya tarımı için gücün yeni bir kaynağını temsil ediyorlar. Dünya çapında çok farklı tarımsal ihtiyacı karşılayacak şekilde adapte edilebilen modüler dizayn özelliği ile bu traktörler, küçük hayvan ve çiftlik işletmelerinden, uzmanlaşmış üretici ve büyük makine parkı operasyonları olan müşterilere kadar herkesin ihtiyaç duyduğu özellikleri ve teknolojiyi sağlıyor. Bu yenilikçi modeller gerçekten Massey Ferguson’un global statüsünü ve yeni nesil çiftçiler için yeni ürün vizyonunu yansıtıyor" dedi. Bu serinin AGCO’nun tarihindeki en büyük üretim ve yeni ürün geliştirme projesi olduğunu ifade eden Markwell, "Massey Ferguson markası için olağanüstü önemli bir gelişmedir. Bu, traktör serimizde uzun yıllar devam edecek büyük genişlemenin işaretidir. Tecrübe ve dizayn anlayışında; uluslararası pazarlarda, traktör üretiminde ve satışında rakipsizleştik” dedi.

Yeni modellere de büyümeye de devam

AGCO Türkiye Ülke Müdürü İbrahim Aksoy

AGCO Türkiye Ülke Müdürü İbrahim Aksoy, Massey Ferguson’un Türkiye’de uzun bir geçmişe sahip olduğunu ve çiftçiler tarafından çok itibarlı bir marka olarak nitelendirildiğini ifade ederek şöyle devam etti: "Burası çok önemli bir bölge olup, Avrupa-Afrika-Ortadoğu bölgesindeki satış adetleri açısından en büyük pazardır. Sağlam, güvenilir, kullanımı ve bakımı kolay Global Seri traktörler baştan aşağı 21. yüzyılın en ileri mühendislik, üretim, araç ve tekniklerinin kullanılmasıyla hazırlanmış özel yapım traktörlerdir. 2013 yılında 100 Hp gücündeki küçük traktörlerin toplam satışı Türkiye pazarının %90 kadarını temsil ederek 50.000’den fazla bir adette gerçekleşmiştir” dedi. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap